Kadra

ANNA SZOSZKIEWICZ

Śpiewaczka – sopran, jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Debiutowała na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Brała udział w licznych mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez: prof. Ch. Hampe, prof. Ch. Elssnera oraz prof. H. Łazarską. W swoim repertuarze posiada pieśni, partie operowe, oraz dzieła kantatowo-oratoryjne. Ma na swym koncie nagranie Missa Brevis F-dur KV 192 W.A. Mozarta z Radiową Filharmonią New Art.

 

Występuje w rożnych projektach wokalno-aktorskich, m.in. zagrała główną rolę w spektaklu „Alicja w krainie czarów” (2013 r.) w reżyserii Sylwii Maszewskiej, co zaowocowało zaproszeniem do programu TVP 3 Łódź. Pracowała w Filharmoni Narodowej w Warszawie, Łódzkim Domu Kultury w Łodzi. Obecnie pełni funkcje pedagoga śpiewu w Pałacu Młodzieży w Łodzi, a od września 2016 prowadzi zajęcia wokalne w H.Z.A. Krajki jak również pełni funkcje kierownika zespołu.

ŻANETTA WALKUS

Muzyk, instruktor rytmiki i tańca, wokalistka, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Od 11 lat związana z Harcerskim Zespołem Artystycznym KRAJKI, w którym prowadzi zajęcia rytmiki, tańca i śpiewu. W grupach najmłodszych zespołu prowadzi zajęcia rytmiki i tańca, a w grupach najstarszych współprowadzi zajęcia wokalne.

 

Przygotowuje zespół do występów na koncertach, konkursach, festiwalach zarówno na scenach w kraju jak i za granicą. Dba o rozwój własny i uczestników, wielokrotnie uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych, m.in. w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Od września 2015 roku pełni funkcję wicedyrektora Pałacu Młodzieży w Łodzi.

EWA DRZEWIECKA

Tancerka, choreograf oraz pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji choreografia i techniki tańca, oraz Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja przez sztukę. Absolwentka zespołu Krajki, w którym od najmłodszych lat zdobywała doświadczenie taneczne i sceniczne. Jako tancerka, realizuje się w wielu spektaklach na scenach polskich i międzynarodowych oraz podczas różnego rodzaju projektów i warsztatów tanecznych. Była między innymi członkiem Młodej Pracowni Fizycznej, grupy Off Harnam oraz członkiem kolektywu WIDNO, który tworzył eksperymentalne formy sceniczne zorientowane na ruchu, dźwięku i wideo. Współpracowała z Teatrem Pinokio w Łodzi, gdzie stworzyła spektakl skupiony na alternatywnym czytaniu prozy Stanisława Lema. Jest również trenerem techniki pilates. Obecnie, swoją pasję choreograficzną i pedagogiczną realizuje ucząc dzieci i młodzież oraz pracując z osobami dorosłymi prowadząc zajęcia taneczno-ruchowe.

MARTYNA JAGODYŃSKA

Tancerka, pedagog tańca, choreografka, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (specjalność choreografia i techniki tańca), Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku kulturoznawstwo (specjalność promocja sztuki) oraz Studium Animacji Kultury w Kaliszu (na specjalizacji taniec współczesny). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 – stypendium przyznane przez Art Stations Fundation w Poznaniu.

 

Doświadczenie taneczne zdobywała w Ełckim Teatrze Tańca, w warszawskim zespole „Dystans” (obecnie „Mufmi Teatr Tańca”), w kaliskim zespole „Studnia”, jako stażystka w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, w zespole tańca współczesnego „Pracownia Fizyczna” w Łodzi oraz biorąc udział w licznych warsztatach, coachingach, przedstawieniach, performancach, projektach tanecznych i społeczno-tanecznych. Współpracowała z Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Pinokio w Łodzi. Jej spektakl „człowiek³=∞” prezentowany był m.in. na festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu. W swojej twórczości wykorzystuje pracę w procesie, kreowanie ruchowych aspektów postaci, łączenie ruchu z głosem, improwizację i kontact-improwizację, świadomość psychiczną i fizyczną oraz elementy ruchu tańca ulicznego.

AGNIESZKA KRAWCZYK

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener II klasy gimnastyki artystycznej, nauczyciel wychowania fizycznego z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w szkole podstawowej. Posiada kompetencje z zakresu: gimnastyki korekcyjnej i zajęć fitness, a uprawnienia kierownika placówki wypoczynku oraz opiekuna wykorzystuje we współorganizowaniu letnich, zimowych wyjazdów z dziećmi i młodzieżą. Od września 2008 r. pracuje w Pracowni Akrobatyki Sportowej H.Z.A. Krajki w Pałacu Młodzieży im. J .Tuwima w Łodzi.

 

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła już w szkole podstawowej kiedy jako 7-letnia dziewczynka uczyła się jazdy figurowej na łyżwach, trenowała w KS „Kolejarz” gimnastykę sportową, a następnie uprawiała piłkę ręczną. Propaguje zdrowy styl życia i aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Lubi zmagać się z wiatrem na desce windsurfingowej, tańczyć, pływać, jeździć na rowerze, łyżwach i nartach. Nieustannie poprawia swoją sprawność, poszerza warsztat pracy i wszechstronnie się rozwija. Ostatnim odkryciem jest dobroczynny wpływ ćwiczeń jogi, a także aerial jogi na samopoczucie psychofizyczne. Nowe doświadczenia są inspiracją do podnoszenia jakości i atrakcyjności prowadzonych zajęć z dziećmi, które sprawiają dużo przyjemności oraz satysfakcji.