O nas

Harcerski Zespół Artystyczny „Krajki” to 100 utalentowanych dzieci uwielbiających taniec i śpiew oraz świetnie wykwalifikowana kadra z ciekawymi pomysłami na układy sceniczne. „Krajki” to zespół z tradycjami, od ponad 40 lat ciesząca widzów orginalnymi przedstawieniami tanecznymi. Krajki można spotkać na wielu imprezach w Łodzi i okolicy. Zespół jeździ też na różne festiwale w Polsce i za granicą i zdobywa wiele nagród.

Zespół od zawsze związany był z Pałacem Młodzieży w Łodzi i tam jest większość zajęć. Korzystamy też z sali sportowej MOSIR Tęcza. Dzieci mają zajęcia 2 albo 3 razy w tygodniu z tańca, śpiewu i gimnastyki sportowej.

Zajęcia odbywają się w 7 grupach wiekowych:

• 5 i 6 latki to Przedszkole Krajkowe
  • dzieci w wieku 7-11 lat uczęszczają do grup przygotowawczych
  • młodzież od 11 do 18 lat to już Krajki reprezentujące zespół na festiwalach zagranicznych

Oprócz zajęć w ciągu roku szkolnego, starsze dzieciaki jeżdżą na obóz sportowy w wakacje. Dzieci nie tylko uczą się tu tańczyć, ale zawierają też długoletnie przyjaźnie. Obok zespołu działa Stowarzyszenie Przyjaciół HZA Krajki wspierające zespół finansowo i organizacyjnie. Stowarzyszenie to rodzice Krajek, wpierający dzieci w ich rozwoju. Zapraszamy dzieci do dołączenia do zespołu – zapisy trwają cały rok.